NatWest Club T20 Scorecards - 2016
LDCC Group matches

CLICK ON ANY MATCH FOR ASSOCIATED SCORECARD

FIRST ROUND
(to be played by Sunday May 15th)
  1.
 Parkfield Liscard v Colwyn Bay at Pemberton's Meadow, Liscard
  2.
 Old Xaverians v Wavertree at Beaconsfield Road, Childwall
  3.
 Rainhill v Burscough at the Recreation Ground, Rainhill
  4.
 Ormskirk v St Helens Town at Brook Lane, Ormskirk
  5.
 Newton le Willows v Leigh at Crow Lane East, Newton le Willows
  6.  Ainsdale v Southport and Birkdale at Liverpool Road, Ainsdale
 
 7 Formby v Hightown St Mary's at Cricket Path, Formby

SECOND ROUND
(to be played by Sunday May 29th)
  8.
 New Brighton v Wallasey at Rake Lane, New Brighton
  9.
 Sefton Park v Colwyn Bay at Croxteth Drive, Sefton Park
10.
 Northern v Old Xaverians at Moor Park, Great Crosby
11.
 Bootle v Rainhill at Wadham Road, Bootle
12. 
Ormskirk v Rainford at Brook Lane, Ormskirk
13. 
Alder v Newton le Willows at Alder Road, West Derby
14. 
Birkenhead Park v Lytham at Lower Park, Birkenhead Park
15. 
Ainsdale v Formby at Liverpool Road, Ainsdale

THIRD ROUND
(to be played by Friday July 1st)
16.  New Brighton v Sefton Park at Rake Lane, New Brighton
17 Northern v Bootle at Moor Park, Great Crosby
18 Ormskirk v Newton le Willows at Brook Lane, Ormskirk
19 Lytham v Formby at Church Road, Lytham

FINALS DAY AT ORMSKIRK

SEMI FINAL ROUND
(to be played on Sunday July 17th)
20
.  New Brighton v Northern at Brook Lane, Ormskirk
21. 
Ormskirk v Lytham at Brook Lane, Ormskirk

FINAL ROUND
(to be played on Sunday July 17th)
22.  New Brighton v Ormskirk at Brook Lane, Ormskirk
 

FIRST
ROUND

SECOND
ROUND

THIRD
ROUND
SEMI FINAL
ROUND
FINAL
ROUND
.
by Sunday
May 15th
by Sunday
May 29th
by Friday 
July 1st
on Sunday 
July 17th
on Sunday 
July 17th
.

top team home

top team home

top team home at Ormskirk at Ormskirk WINNER
. New Brighton New Brighton New Brighton New Brighton Ormskirk
.
. Wallasey
.
. Sefton Park Sefton Park
.
Parkfield Liscard Colwyn Bay
Colwyn Bay
. Northern Northern Northern
.
Old Xaverians Old Xaverians
Wavertree
. Bootle Bootle
.
Rainhill Rainhill
Burscough
Ormskirk Ormskirk Ormskirk Ormskirk Ormskirk
St Helens Town
. Rainford
.
. Alder Newton le Willows
.
Newton le Willows Newton le Willows
Leigh
. Birkenhead Park Lytham Lytham
.
. Lytham
.
Ainsdale Ainsdale Formby
Southport and Birkdale
Formby Formby
Hightown St Mary's

NOTE:

Category 3 players are NOT eligible to play in this competition. That includes players from Northern Ireland and Scotland who are temporarily students in England and Wales.