Vitality CLUB T20 Scorecards - 2020
L&DCC Group matches
previous winners

-  ECB Generic Rules and Playing Conditions

-  Generic 20 overs Playing Conditions

-  Vitality Club T20 Rules

CLICK ON ANY MATCH FOR ASSOCIATED SCORECARD

FIRST ROUND
(to be played by Sunday May 10th)

  1.  Northern v Formby at Moor Park, Great Crosby
  2.
 Old Xaverians v Liverpool at Beaconsfield Road, Childwall
  3.
 Hightown St Mary's v Wavertree at Sandy Lane, Hightown
  4.
 Colwyn Bay v Wallasey at Penrhyn Avenue, Rhos on Sea
  5.  Birkenhead Park v Sefton Park at Lower Park, Birkenhead
  6.  Caldy v Northop Hall at Paton Field, Caldy
 
7 St Helens Town v Spring View at Ruskin Drive, St Helens
  8.  Wigan v Ainsdale at Bull Hey, Wigan
  9.
 Fleetwood Hesketh v Leigh at Sea Cop, Southport
10.
 Rainhill v Maghull at the Recreation Ground, Rainhill
11.
 Orrell Red Triangle v Newton le Willows at the YMCA Ground, Orrell

SECOND ROUND
(to be played by Sunday May 31st)

12.  Bootle v winner of match 1 at Wadham Road, Bootle
13.
 winner of match 2 v winner of match 3
14.  New Brighton v winner of match 4 at Rake Lane, New Brighton
15.
 winner of match 5 v winner of match 6
16.  Southport and Birkdale v winner of match 7 at Trafalgar Road, Birkdale
17.  winner of match 8 v winner of match 9

18 Ormskirk v winner of match 10 at Brook Lane, Ormskirk
19.  Rainford v winner of match 11 at the Jubilee Ground, Rainford

THIRD ROUND
(to be played by Sunday June 21st)

20 winner of match 12 v winner of match 13
21 winner of match 14 v winner of match 15
22 winner of match 16 v winner of match 17
23 winner of match 18 v winner of match 19

FINALS DAY AT ORMSKIRK

SEMI FINAL ROUND
(to be played on Sunday July 5th)

24.  winner of match 20 v winner of match 21
25.  winner of match 22 v winner of match 23

FINAL ROUND
(to be played on Sunday July 5th)

26.  winner of match 24 v winner of match 25
.

FIRST
ROUND

SECOND
ROUND

THIRD
ROUND
SEMI FINAL
ROUND
FINAL
ROUND
.
by Sunday
May 10th
by Sunday
May 31st
by Sunday 
June 21st
on Sunday 
July 5th
on Sunday 
July 5th
.

top team home

top team home

top team home at Ormskirk at Ormskirk WINNER
.  Bootle . . . .
 Northern .
 Formby
 Old Xaverians . .
 Liverpool
 Hightown St Mary's .
 Wavertree
.  New Brighton . .
 Colwyn Bay .
 Wallasey
 Birkenhead Park . .
 Sefton Park
 Caldy .
 Northop Hall
.  Southport & Birkdale . . .
 St Helens Town .
 Spring View
 Wigan . .
 Ainsdale
 Fleetwood Hesketh .
 Leigh
.  Ormskirk . .
 Rainhill .
 Maghull
.  Rainford .
 Orrell Red Triangle .
 Newton le Willows

  full draw