2nd XI T20 Chrysalis Trophy Scorecards - 2017
FIRST ROUND
01. Fleetwood Hesketh v Burcough at Sea Cop, Southport on Thursday May 18th
02. Maghull v Newton le Willows at Old Hall Field, Maghull on Friday May 19th
03. Sefton Park v Bootle at Croxteth Drive, Sefton Park on Friday May 12th
04. Caldy v Prescot and Odyssey at Paton Field, Caldy on Thursday May 18th
05. Old Xaverians v New Brighton at Beaconsfield Road, Childwall on Tuesday May 9th
06. Wallasey v Parkfield Liscard at the Oval, Wallasey on Thursday May 18th
07. Birkenhead Park v Wavertree at Lower Park, Birkenhead on Thursday May 18th
08. Formby v St Helens Town at Cricket Path, Formby on Tuesday May 16th
09. Ormskirk v Northern at Brook Lane, Ormskirk on Tuesday May 16th
10. Ainsdale v Hightown St Mary's at Liverpool Road, Ainsdale
SECOND ROUND
11. Southport and Birkdale v Burscough at Trafalgar Road, Birkdale
12. Rainford v Newton le Willows at the Jubilee Ground, Rainford on Tuesday June 13th
13. Alder v Bootle at Alder Road, West Derby on Wednesday May 24th
14. Liverpool v Caldy at Aigburth Road, Liverpool on Sunday June 11th
15. Rainhill v New Brighton at the Recreation Ground, Rainhill on Thursday June 15th
16. Wallasey v Birkenhead Park at the Oval, Wallasey on Thursday June 8th
17. Spring View v Formby at Dower House Farm, Wigan on Thursday June 22nd
18. Ormskirk v Hightown St Mary's at Brook Lane, Ormskirk on Thursday June 8th
THIRD ROUND
19. Burscough v Rainford at School Lane, Burscough on Friday July 7th
20. Bootle v Liverpool at Wadham Road, Bootle on Friday July 7th
21. New Brighton v Wallasey at Rake Lane, New Brighton on Thursday June 29th
22. Formby v Ormskirk at Cricket Path, Formby on Friday July 7th
FINALS DAY AT RAINFORD CC
FIRST SEMI FINAL

23. Rainford v Bootle at the Jubilee Ground, Rainford on Sunday July 30th
SECOND SEMI FINAL

24. New Brighton v Formby at the Jubilee Ground, Rainford on Sunday July 30th
FINAL ROUND

25. Rainford v Formby at the Jubilee Ground, Rainford on Thursday August 17th
.

FIRST
ROUND

SECOND
ROUND

THIRD
ROUND
SEMI FINAL
ROUND
FINAL
ROUND
.
by Sunday
May 21st
by Sunday
June 11th
by Sunday 
July 2nd
on Sunday 
July 30th
on Thursday 
August 17th
.

top team home

top team home

top team home at Rainford at Rainford WINNER
. Southport and Birkdale Burscough Rainford Rainford .
.
Fleetwood Hesketh Burscough
Burscough
. Rainford Rainford
.
Maghull Newton le Willows
Newton le Willows
. Alder Bootle Bootle
.
Sefton Park Bootle
Bootle
. Liverpool Liverpool
.
Caldy Caldy
Prescot and Odyssey
. Rainhill New Brighton New Brighton Formby
.
Old Xaverians New Brighton
New Brighton
Wallasey Wallasey Wallasey
Parkfield Liscard
Birkenhead Park Birkenhead Park
Wavertree
. Spring View Formby Formby
.
Formby Formby
St Helens Town
Ormskirk Ormskirk Ormskirk
Northern
Ainsdale Hightown St Mary's
Hightown St Mary's