L&DCC Honours List - 2015

 FIRST ELEVENS:

 John Tristram Cup  (ECB Premier League)
winners: New Brighton
runners up: Ormskirk
Relegated to First Division: Highfield, Southport and Birkdale

 Harold Wolfe Cup  (First Division)
winners: Colwyn Bay
runners up: Rainford
Promoted to ECB Premier League: Colwyn Bay, Rainford
Relegated to Second Division: Liverpool, St Helens Town

 Eric Hadfield Cup  (Second Division)
winners: Burscough
runners up: Orrell Red Triangle
Promoted to First Division: Burscough, Orrell Red Triangle
Relegated to Southport and District Amateur League: Birkenhead St Mary's
Promoted from Southport and District Amateur League: Southport Trinity

 Ray Digman Knockout Trophy  (First Eleven Knockout)
winners:
Ormskirk
runners up: Colwyn Bay

 SECOND ELEVENS:

 George Tottey Cup  (Premier Division)
winners:
Bo
otle
runners
up: Birkenhead Park
Relegated to First Division: Maghull, Orrell Red Triangle

 Sandy Tittershill Trophy  (First Division)
winners: Leigh
runners up: Liverpool
Promoted to Premier Division: Leigh, Liverpool
Relegated to Second Division: Caldy, Newton le Willows

 John Rotheram Cup  (Second Division)
winners: Spring View
runners up: Northop Hall
Promoted to First Division: Spring View, Northop Hall
Relegated to Southport and District Amateur League: Birkenhead St Mary's
Promoted from Southport and District Amateur League: Southport Trinity

 Chester Cup  (Second Eleven Knockout)
winners:
Ormskirk

runners up: Bootle

 THIRD ELEVENS:

 Saturday Premier Division  
winners:
Northe
rn 4
runners up: Merseyside Cricket and Cultural Club

Relegated: Birkenhead Park 4, Goodlass

 Saturday First Division
winners:
Bootle 3
runners up: New Brighton DC
Promoted to Premier Division: Bootle 3, New Brighton DC

 Sunday Premier Division  
winners:
Formby 3
runners up: Lytham 3

Relegated: Bootle 4, St Helens Town 3

 Sunday First Division (North East)
winners:
Newton le Willows 3 (promoted to Premier Division)
runners up: Spring View

 Sunday First Division (South West)
winners :
Widnes (promoted to Premier Division)
runners up: Birkenhead St Mary's

 Embee Trophy  (Third Eleven Knockout)
winners: Liv
erpool
runners up: Newton le Willows