06551

The weekend's matches
Friday 20th July 2018


.
Friday 20th July (6:00 pm)
.

.

 Liverpool Echo Invitation Cricket Knockout - quarter final 

.
 Northern v Formby Stephen Fildes and Chris Spencer
.

Saturday 21st July (1:00 pm)
 

.
 ECB Premier League 
.
 Highfield v Northern Rob Jansen and Dave Laybourne
 Leigh v Bootle Chris Dunn and Neil Galbraith
 Ormskirk v Formby Stephen Fildes and Ian Laurence
 Rainford v New Brighton Peter Crook and Karl Skelton
 Rainhill v Lytham Dave Smith and Lol Watts
 Wallasey v Colwyn Bay John Farrell and Dave Wood
.
 First Division 
.
 Ainsdale v Birkenhead Park Chris Coxhead and John Sharples
 Fleetwood Hesketh v Wavertree Phil Luxon and Craig Parkinson
 Newton le Willows v Sefton Park Jeremy Clein and Bernard Teebay
 Orrell Red Triangle v Liverpool Howard Taylor and Andy Webb
 Southport and Birkdale v Prestatyn Steve Edwards and Les Knowles
 Wigan v Burscough Ian Craven and Dave Halewood
.
 Second Division 
.
 Alder v Spring View Bob Brooks and Gareth Townsend
 Caldy v Southport Trinity Ron Morris and Dave Scrutton
 Hightown St Mary's v Sutton Norman Edwards and John Lawton
 Maghull v Old Xaverians Arthur Ashley and John Pearson
 St Helens Town v Parkfield Liscard Barry Evans and tba
.

.
Sunday 22nd July (1:00 pm unless otherwise stated)
.

 
 Lancashire Knockout Cup - quarter finals 
 
 Netherfield v Ormskirk Ken Ferguson and Chris Parson
 Northern v Walsden James Clarke and Andy Jones
 

.

 Liverpool Echo Invitation Cricket Knockout - quarter finals 

.
 New Brighton v Neston (6:00 pm) umpires supplied
 Wallasey v Bootle (1:30 pm) Stephen Fildes and Craig Parkinson
.

.
 Second Division 
 
 Caldy v Old Xaverians (replay) Arthur Ashley and Bob Brooks
.
 Tittershill Cup (2nd XI) semi final 
 
 Old Xaverians II v Highfield II Ian Craven and Gareth Townsend
 Northop Hall II v Sutton II umpires supplied
 
 Chrysalis Cup (2nd XI T20) finals day at Formby CC 
 
 semi finals 
 
 Formby II v Southport and Birkdale II (10:00 am) Jeremy Clein and Norman Edwards
 Rainhill II v Sefton Park II (1:00 pm) Norman Edwards and Dave Smith
.
 final 
 
 Formby II or Southport and Birkdale II
 v Rainhill II or Sefton Park II (4:30 pm)
Jeremy Clein and Dave Smith
.