Vitality CLUB T20 Scorecards - 2021
L&DCC Group matches
previous winners

-  ECB Generic Rules and Playing Conditions

-  Generic 20 overs Playing Conditions

-  Vitality Club T20 Rules

CLICK ON ANY MATCH FOR ASSOCIATED SCORECARD

PRELIMINARY ROUND
(to be played by Monday May 31st)

  1.  St Helens Town v Sefton Park at Ruskin Drive, St Helens on Friday May 28th
  2.  Rainford v Northern at the Jubilee Ground, Rainford on Thursday May 27th
 
3 Hightown St Mary's v Formby at Sandy Lane, Hightown on Thursday May 27th
  4.  Wigan v Ainsdale at Bull Hey, Wigan on Thursday May 27th
  5.  Newton le Willows v Lytham at Crow Lane East, Newton le Willows on Thursday May 27th
  6.  Caldy v Wavertree at Paton Field, Caldy on Thursday May 27th
  7.  Maghull v Rainhill at Old Hall Field, Maghull on Thursday May 27th
  8.
 Colwyn Bay v Northop Hall at Penrhyn Avenue, Rhos on Sea on Friday May 28th
  9.  Liverpool v Old Xaverians at Aigburth Road, Liverpool on Friday May 28th
10.
 Leigh v Highfield at Beech Walk, Leigh on Thursday May 27th

FIRST ROUND
(to be played by Sunday June 27th)

11.  St Helens Town v Orrell Red Triangle at Ruskin Drive, St Helens on Tuesday June 15th
12.  Northern v Formby at Moor Park, Great Crosby on Thursday June 10th
13.  New Brighton v Wallasey at Rake Lane, New Brighton on Thursday June 24th
14.
 Bootle v Ainsdale at Wadham Road, Bootle on Sunday June 27th
15.  Newton le Willows v Ormskirk at Crow Lane East, Newton le Willows on Thursday June 17th
16.  Caldy v Southport and Birkdale at Paton Field, Caldy on Thursday June 17th
17.  Rainhill v Colwyn Bay at the Recreation Ground, Rainhill on Thursday June 17th
18 Old Xaverians v Leigh at Beaconsfield Road, Childwall on Thursday June 17th

SECOND ROUND
(to be played by Sunday July 4th)

19.  Orrell Red Triangle v Northern at the YMCA Ground, Orrell on Friday July 9th
20 Wallasey v Bootle at the Oval, Wallasey on Wednesday June 30th
21 Ormskirk v Southport and Birkdale at Brook Lane, Ormskirk on Tuesday June 29th
22 Rainhill v Leigh at the Recreation Ground, Rainhill on Sunday June 27th

FINALS DAY AT ORMSKIRK

SEMI FINAL ROUND
(to be played on Sunday July 11th)

23.  Northern v Wallasey at Brook Lane, Ormskirkon Sunday July 11th
24.  Ormskirk v Leigh at Brook Lane, Ormskirk on Sunday July 11th

FINAL ROUND
(to be played on Sunday July 11th)

25.  Northern v Leigh at Brook Lane, Ormskirk on Sunday July 11th

 

PRELIMINARY
ROUND

FIRST
ROUND

SECOND
ROUND
SEMI FINAL
ROUND
FINAL
ROUND
.
by Sunday
May 31st
by Sunday
June 27th
by Sunday 
July 4th
on Sunday 
July 11th
on Sunday 
July 11th
.

top team home

top team home

top team home at Ormskirk at Ormskirk WINNER
 St Helens Town  St Helens Town  Orrell Red Triangle .Northern  Northern. .Northern.
 Sefton Park
.  Orrell Red Triangle
 Rainford  Northern  Northern
 Northern
 Hightown St Mary's  Formby
 Formby
.

.

.

 New Brighton .Wallasey .Wallasey
 Wallasey
 Bootle .Bootle
 Wigan  Ainsdale
 Ainsdale
 Newton le Willows  Newton le Willows  Ormskirk. .Ormskirk. .Leigh.
 Lytham
.  Ormskirk
 Caldy  Caldy .Southport & Birkdale
 Wavertree
.  Southport & Birkdale
 Maghull  Rainhill .Rainhill  Leigh.
 Rainhill
 Colwyn Bay  Colwyn Bay
 Northop Hall
 Liverpool  Old Xaverians .Leigh
Old Xaverians
 Leigh  Leigh
 Highfield