2nd XI T20 Chrysalis Trophy Scorecards - 2022
previous winners

-  Knockout Rules (398 KB)

CLICK ON ANY MATCH FOR ASSOCIATED SCORECARD
first round
(to be played by Sunday June 19th)
  1.  Leigh v Sutton at Beech Walk, Leigh
  2.  Caldy v Alder at Paton Field, Caldy
  3.  Orrell Red Triangle v Maghull at the YMCA Ground, Orrell
  4.  Newton le Willows v Southport and Birkdale at Crow Lane East, Newton le Willows
  5.  Rainford v Wavertree at the Jubilee Ground, Rainford
  6.  Bootle v Colwyn Bay at Wadham Road, Bootle
  7.  Old Xaverians v Rainhill at Beaconsfield Road, Childwall
  8.  Birkenhead Park v New Brighton at Lower Park, Birkenhead
  9.  St Helens Town v Lytham at Ruskin Drive, St Helens
10.  Spring View v Southport Trinity at Dower House Farm, Wigan
11.  Hightown St Mary's v Ainsdale at Sandy Lane, Hightown
12.  Ormskirk v Fleetwood Hesketh at Brook Lane, Ormskirk
13.  Formby v Norley Hall at Cricket Path, Formby
14.  Northern v Highfield at Moor Park, Great Crosby
15.  Parkfield Liscard v Wallasey at Pemberton's Meadow, Liscard
16.  Liverpool v Sefton Park at Aigburth Road, Liverpool
second round
(to be played by Sunday July 10th)
17.  winner of match 1 v winner of match 2
18.  winner of match 3 v winner of match 4
19.  winner of match 5 v winner of match 6
20.  winner of match 7 v winner of match 8
21.  winner of match 9 v winner of match 10
22.  winner of match 11 v winner of match 12
23.  winner of match 13 v winner of match 14
24.  winner of match 15 v winner of match 16
third round
(to be played by Sunday July 31st)
25.  winner of match 17 v winner of match 18
26.  winner of match 19 v winner of match 20
27.  winner of match 21 v winner of match 22
28.  winner of match 23 v winner of match 24
FINALS DAY 
semi final round
(to be played on Sunday August 21st)
29.  winner of match 25 v winner of match 26
30.  winner of match 27 v winner of match 28
final round
(to be played on Sunday August 21st)

31. winner of match 29 v winner of match 30

THE CHRYSALIS TROPHY

FIRST ROUND SECOND ROUND THIRD ROUND SEMI FINAL ROUND FINAL ROUND
by Sunday June 19th by Sunday July 10th by Sunday July 31st on Sunday August 21st on Sunday August 21st
 Leigh . . .  .

 .

 Sutton
 Caldy .
 Alder
 Orrell Red Triangle . .
 Maghull
 Newton le Willows .
 S'port and B'dale
 Rainford . . .
 Wavertree
 Bootle .
 Colwyn Bay
 Old Xaverians . .
 Rainhill
 Birkenhead Park .
 New Brighton
 St Helens Town . . .  
 Lytham
 Spring View .
 Southport Trinity
 Hightown St Mary's . .
 Ainsdale
 Ormskirk .
 Fleetwood Hesketh
 Formby . . .
 Norley Hall.
 Northern .
 Highfield
 Parkfield Liscard . .
 Wallasey
 Liverpool .
 Sefton Park